Prezentacija u okviru radionice “Globalno liderstvo“ za učenike srednje škole Kokugakuin Kugajama (4. april 2022. godine)

13. apr 2022.
Na poziv profesorke Juriko Kavamoto iz srednje škole Kokugakuin Kugajama, ambasadorka Kovač je, 4. aprila, putem video veze, održala predavanje na temu “Šta je potrebno da biste postali globalni lideri?”, u okviru trodnevne radionice “Globalno liderstvo”.

Amb. Kovač govorila je o izazovima globalizacije, ciljevima održivog razvoja, Našoj zajedničkoj agendi koju je predstavio generalni sekretar UN, ulogama svetskih globalnih lidera, izazovima na svetskoj sceni koje je donela pandemija, kao i o ulozi mladih i značaju njihovog većeg angažovanja u različitim društvenim sferama.Pre predavanja amb. Kovač, predstavnica Ambasade T. Nagato je, u prostorijama Memorijalnog olimpijskog centra za mlade, učenicama pričala o Srbiji, njenoj kulturi, sportu, znamenitim Srbima i vezama sa Japanom. Učesnice radionice interesovale su se za sistem obrazovanja u Srbiji, koliko su mladi zainteresovani za glasanje na izborima, život omladine uopšte i vanškolske aktivnosti.