Poseta profesora i studenata Univerziteta Aojama Gakuin Ambasadi (07. jun 2023. godine)
Ambasadorka Aleksandra Kovač je, pozdravljajući goste, čestitala na nedavno potpisanom sporazumu o saradnji Univerziteta u Beogradu i Univerziteta Aojama Gakuin, posebno zahvalivši prof. Komacuu, koji je inicirao uspostavljanje saradnje. Istakla je da je Ambasada je u prethodnom periodu uspostavila veoma čvrste veze sa Univerzitetom Aojama Gakuin i ostvarila različite zajedničke poduhvate, uključujući nedavnu neformalnu diskusiju u okviru programa mentorstva za žene na najvišim upravljačkim pozicijama u japanskim kompanijama, čiji je domaćin bila Ambasada, a kada su studenti imali priliku da razmene mišljenja na temu rodne ravnopravnosti u Japanu, kao i unapređenja korporativne kulture na ovom planu. Podsetila je na to da je upravo diplomac ovog Univerziteta inicirao jedan od značajnih poduhvata u vidu izrade gotovog srpskog proizvoda za japansko, kao i na to da studenti Poslovne škole učestvuju u različitim aktivnostima Ambasade.
Za studente je održana prezentacija o geografskom položaju, istoriji, kulturi, običajima, znamenitostima i poznatim ličnostima naše zemlje, kao i političkim odnosima i ekonomskoj saradnji Srbije i Japana. Imali su priliku i da nauče nekoliko fraza na srpskom jeziku.
Studenti su se, u segmentu rezervisanom za pitanja i odgovore, interesovali za specifičnosti jezika i kulture, državna obeležja, obrazovni sistem, položaj nacionalnih manjina u Srbiji, prioritete u radu Ambasade itd.